Zittingsverslag 23 augustus

Kruimelpad

  • Home
  • Zittingsverslag 23 augustus 2010

Inhoud pagina: Zittingsverslag 23 augustus

Belangrijke punten:

  • De kroongetuige Peter La S. is een civiele procedure tegen de staat begonnen.
  • Volgens La S. worden toezeggingen over zijn veiligheid niet gerealiseerd. Peter La S. heeft zijn medewerking uitgesteld tot de civiele zaak is afgerond.
  • Volgens het OM is de veiligheid van La S. nu en in de toekomst niet in het geding. Maar wordt er pas definief verder gepraat met La S. zes maanden voor zijn straf er op zit.
  • De gelekte rompverklaringen van de F-getuigen, de anonieme getuigen die de verdediging opvoert in het proces, doet La S. af als 'complete nonsens.'

De kroongetuige Peter La S. is een civiele procedure tegen de staat begonnen. Hij heeft in de rechtbank toegelicht waarom. Volgens de kroongetuige worden, zoals hij ook al diverse malen eerder in de Osdorpse bunker beweerde, toezeggingen over zijn veiligheid door het OM niet gerealiseerd. Het OM sprak dit bij monde van Betty Wind tegen. Volgens haar is dit absoluut niet het geval. Er is alleen gezegd dat er pas definitief verder wordt gepraat over de precieze invulling van de overeenkomst rond zijn veiligheid zes maanden voor het uitzitten van zijn straf.

De advocaat van La  S. vroeg de rechtbank om een schorsing van de vervolging van zijn cliënt tot de civiele zaak is afgerond.

De rechtbank besloot aan het eind van de dag dat de gevraagde schorsing wordt afgewezen. De beslissingen in het strafproces zijn volgens de rechtbank niet afhankelijk van de door La S. aangespannen civiele procedure. La S. zal gehoord gaan worden over de nog af te leggen verklaringen door F1 en F3.

Volgens rechtbankvoorzitter Frits Lauwaars heeft La S. vandaag gezegd dat hij helemaal niets meer wil verklaren, maar deed hij dat eerder ook al eens en verklaarde hij toen toch opnieuw, dus ziet de rechtbank 'tegen die tijd wel hoe de vlag erbij hangt.'

In de ochtend sprak La S. over de vorige week in de media gelekte rompverklaringen van twee van de anonieme F-getuigen, de getuigen die door de verdediging in het proces worden ingebracht. Het tweetal zou beweren dat La S. ook nog voor een andere liquidatie dan die op Houtman verantwoordelijk zou zijn.

La S. deed de beweringen in de rechtszaal af als 'complete nonsens.'

Volgens hem is het de verdediging niet gelukt hem eerder in dit toch al langlopende proces onderuit te halen en is dit een 'suggestieve en vage poging.' La S. zei verder nog dat de verdediging het O.M diverse malen beschuldigde van sturing van de kroongetuige maar maken ze zich er nu 'op een schandalige manier' schuldig aan.

Even geduld aub.
Naar boven

Zoeken