18 november 2011 - Landelijk Parket Team Verkeer
In een gesprek met De Stentor heeft Willebrord Freijsen, hoofd van het Team Verkeer van het Landelijk Parket, aangegeven dat bij de selectie van locaties voor nieuwe trajectcontrolesystemen de mogelijkheid bestaat dat een snelweg met een limiet van 130 km in aanmerking komt. Door de verdere berichtgeving lijkt het alsof veel, of zelfs alle, wegen waar een limiet van 130 km geldt, een trajectcontrolesysteem krijgen. Dat is geenszins het geval.
De huidige stand van zaken is dat in de tweede helft van 2012 een trajectcontrolesysteem komt op de A2 tussen Amsterdam en Utrecht. Op de A58 wordt in de eerste helft van 2012 op een 130 km wegvak eveneens een trajectcontrolesysteem gerealiseerd. Vanaf 2013 komen er mogelijk andere nieuwe trajecten bij, wellicht ook op wegen met een limiet van 130 km. Daarover vindt de komende tijd overleg plaats tussen het Openbaar Ministerie, Rijkswaterstaat en de betrokken ministeries.
Het vertrekpunt voor verkeershandhaving voor het OM is altijd het belang voor de verkeersveiligheid, doorstroming en milieu- en klimaatdoelen.