Ga naar de inhoud
Openbaar Ministerie
Sla navigatie over (Direct naar)
Direct naar
  • english
  • inloggen
Terug naar navigatie (Direct naar)
Sla navigatie over (Hoofdrubrieken)
Hoofdrubrieken
  • Home
  • Actueel
  • Organisatie
  • Onderwerpen
  • Werk & Stage
  • Contact
Terug naar navigatie (Hoofdrubrieken)
Zoek
sitepad
Home › Actueel › Nieuwsberichten › OM vordert ruim 2 miljoen euro van Möllenkamp

OM vordert ruim 2 miljoen euro van Möllenkamp

20 april 2017 - Arrondissementsparket Amsterdam

Het OM heeft de rechtbank in Amsterdam gevraagd voormalig directeur Möllenkamp te verplichten tot betaling van ruim 2 miljoen euro aan de Staat. Dit bedrag zou hij volgens het OM hebben verkregen door het plegen van strafbare feiten.

Möllenkamp is op 29 maart 2017 door het gerechtshof in Amsterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en drie maanden. Het Hof veroordeelde hem voor verduistering in dienstbetrekking, gewoontewitwassen, opzettelijk doen van onjuiste belastingaangiften, valsheid in geschrifte, meineed en omkoping. De verdediging van Möllenkamp heeft cassatie aangekondigd.

Failissement geen belemmering

Het persoonlijk faillissement van Möllenkamp hoeft volgens het OM een ontneming niet in de weg te staan. De officier van justitie wees de rechtbank op een vergelijkbare zaak van de rechtbank Gelderland  die een man die persoonlijk failliet was verklaard, verplichtte 7 miljoen euro aan de Staat terug te betalen.

Dubbelappartement

Het bedrag van ruim 2 miljoen euro is opgebouwd uit vijftien componenten. Het grootste component van ruim 780 duizend euro betreft de koop en de inrichting van een dubbelappartement. Het Hof achtte de verklaring van Möllenkamp dat hij dit appartement samen met een ander als belegging had gekocht ongeloofwaardig.

430 duizend

Eerder op de ochtend vorderde het OM een bedrag van bijna 430 duizend euro van de ex-vrouw van Möllenkamp. Zij werd door de rechtbank in Amsterdam in 2015 veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur voor valsheid in geschrifte.

Steekpenningen

Een voormalige zakenpartner moet volgens het OM bijna vijf miljoen euro aan de Staat betalen. Dit betreft de gerealiseerde verkoopwinst van onroerend goed waarvoor steekpenningen zijn betaald. Hij is door de Amsterdamse rechtbank veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf en een taakstraf van 240 uur voor het omkopen van Möllenkamp.

De rechtbank doet op 4 mei uitspraak.

Deel dit op
  • RSS
  • Delen op Facebook
  • Delen op Google+
  • Delen op LinkedIn
  • Delen op Twitter
  • Mail deze pagina

Gerelateerd

  • OM wil 760 duizend euro van eerder veroordeelde Utrechter
  • Ontneming in drugsonderzoek gevraagd van bijna twee miljoen euro
  • OM vordert ruim 2 miljoen euro van Möllenkamp
  • Mannen aangehouden na onderschepping cocaïne op zee betalen 4 ton
  • Gevangenisstraf en grote ontneming geëist na dealen Apeldoorn

Meer over

  • ontneming

Rechtbank:"Ex-topman Rochdale moet Staat 2 miljoen betalen"

De voormalige bestuursvoorzitter van woningcorporatie Rochdale moet de Staat 2.191.086,48 euro betalen. Dat is het geschatte voordeel dat hij heeft behaald met zijn strafbare activiteiten. Twee medeverdachten moeten respectievelijk bijna 2,5 miljoen euro en iets meer dan 300.000 euro betalen.

Persbericht rechtbank
Broodkruimelnavigatie
Home › Actueel › Nieuwsberichten › OM vordert ruim 2 miljoen euro van Möllenkamp
zoek

Snel naar

  • Slachtoffer
  • Verdachte
  • Beleid & Straffen
  • Agenda strafzittingen

Meest bezocht

  • Vraag en antwoord
  • In beslag genomen voorwerpen
  • Klachten
  • Vacatures
  • Stages
  • Wet openbaarheid bestuur (Wob)

Uitgelicht

  • Jeugd, Gezin en Zeden
  • Cybercrime
  • Mensenhandel
  • Kinderporno
  • Veel voorkomende criminaliteit (ZSM)

Algemeen

Het OM heeft de leiding over de opsporing en vervolging van strafbare feiten.

  • Contact
  • Digitaal loket
  • Over deze website
  • Privacy
Volg het Openbaar Ministerie op:
Volg ons op Facebook
Volg ons op Twitter
Zie ons Linkedin profiel
Openbaar Ministerie op Youtube