
In beeld
Pride, een feestelijk protest
Tijdens de WorldPride Canal Parade voeren twee OM-collega’s mee op de boot van stichting Dutch Government Pride: adviseur gegevensbescherming Sepideh Azizpour en procureur-generaal Frederieke Damme.

Beeld: © OM
Sepideh Azizpour (op de foto rechtsonder met de roze bril): “Tijdens Pride vinden onder andere filmfestivals, exposities, debatten en een Pride Walk plaats. En hoe feestelijk dat soms ook klinkt: Pride is een protest. Een protest, omdat in 82 procent van alle landen mensen van hetzelfde geslacht niet met elkaar mogen trouwen. In verschillende landen kunnen lhbtiq+ personen tot levenslang of zelfs tot de doodstraf veroordeeld worden. In Nederland zelf is acceptatie ook niet vanzelfsprekend. Het aantal meldingen van geweld en discriminatie neemt toe en uit onderzoek blijkt dat steeds minder jongeren de gelijkwaardigheid van lhbtiq+ personen vanzelfsprekend vinden. Voor mij was het extra bijzonder om mee te mogen varen. Het OM in mijn geboorteland Iran vervolgt mensen op basis van hun seksuele gerichtheid en hier in Nederland mag ik namens het OM op een boot meevaren om diezelfde groep te steunen.”

Beeld: © OM
Frederieke Damme (op de foto staand naast Sepideh, met het paarse T-shirt): “Met de slogan ‘Shine bright bij de Overheid’ vierden we Pride. Want iedereen hoort erbij, ongeacht gender, geaardheid, geloof, afkomst of kleur. Pride was indrukwekkend! Zo’n groot feest, zoveel liefde, zoveel mensen. Maar Pride is inderdaad ook een protest, een moment om stil te staan bij het feit dat gelijke kansen, acceptatie en veiligheid nog niet voor iedereen vanzelfsprekend zijn. Inclusie vraagt blijvende aandacht en daar wil ik actief en zichtbaar aan bijdragen. Want inclusie is niet de verantwoordelijkheid van de persoon die zich anders voelt, maar van ons allemaal. Ik hoop dat collega's weten dat zij daarin op mij mogen rekenen. Niet alleen tijdens Pride, maar ook daarna.”

Beeld: © OM