• 19-01-2026 - 20-01-2026
  • 09:30 - 17:00
  • Rechtbank Leeuwarden

Drie mannen uit het Drentse Hoogeveen en Emmer-Compascuum worden verdacht van deelname aan een criminele organisatie die tussen oktober 2021 en mei 2023 in Nederland, Luxemburg en Duitsland ruim twee miljoen euro zou hebben verduisterd van het bedrijf Amazon.

De verdachten zouden stelselmatig spullen hebben besteld of laten bestellen en daarna als retour hebben aangemeld, om vervolgens lege dozen terug te sturen.

Bij hun aanhouding zou op een USB-stick een e-book zijn aangetroffen met als titel "The one and only refunding ebook you will ever need", met daarin een stappenplan voor het plegen van deze zogeheten "refundfraude". Verdachte B.A. wordt ook verdacht van het bezit van honderden MDMA-pillen.

Zaak gaat verder op 20 januari.